Kokpit z wbudowaną camera rozpoznaje twarz kierowcy

Visteon przedstawił nową koncepcję kokpitu, który używa kilku kamer w pojeździe, aby utrzymać stały kontakt wzrokowy zarówno z kierowcą jak i drogą.

Nowy zaprojektowany kokpit używa kamer, aby automatycznie zwiększyć pewną kontrolę sterowników, w ten sposób ograniczając czas potrzebny do ich operowania oraz pomagając w zapobieganiu potencjalnych kolizji. Koncepcja uznaje również sterowniki regulujące ustawienia podczas zapobieganiu kradzieży.

"Producenci samochodowi ciągle szukają sposobów, by redukować zakłócanie spokoju kierowcy a owa nowa koncepcja kokpitu podejmuje się tego zadania" powiedział Anthony Ciatti, innowator elektroniki. "To rozwiązanie daje korzyści związane z interfejsem użytkownika, zapobieganiem włamaniom oraz bezpieczeństwo i w ten sposób pozwala kierowcy skupić się na drodze i potencjalnych przeszkodach."

Podczas niedawnego badania zachowań konsumentów przeprowadzoneg przez Visteon okazało się, że 80 procent badanych zareagowało pozytywnie na nowy koncept kokpitu, który pozwala kamerom zostać wcielonym do różnych lokalizacji, aby dostarczyć optymalne kąty widzów. Kamery ustalają gdzie kierowca patrzy i współpracując z mikroprocesorem, który oblicza dane z kamer, mogą ustalać któremu wyświetlaczowi kierowca się przygląda.

To zdolność do rozpoznawania może być również używana, aby automatycznie dopasowywać nadzór nad pozycja miejsc i lusterek bocznych. W dodatku, może ona pomagać w chronieniu przed kradzieżą poprzez fakt, iż silnik pojazdu nie zapali w razie włamania, a nawet zostanie zapisany wizerunek intruza.

Źródło: http://www.electronics-eetimes.com/en/camera-enhanced-cockpit-recognizes-familiar-driver-face.html?cmp_id=7&news_id=222918700&vID=11
Źródło grafiki: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sports_Car_Museum_Lány_-_Lamborghini_Urraco_(cockpit).jpg